SENSORYCZNA MASKOTKA EDUKACYJNA "LIS MIĘCIMIR" - PAKIET UWAŻNOŚCIOWY

1.png
 • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 219,00 zł 219.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Doświadczenia z sensoryką oraz uważnością razem z pakietem „Lis Mięcimir” pozwolą Ci odkryć inną formę zabawy i wspierania rozwoju Twojego dziecka na każdym jego indywidualnym kroku „tu i teraz”

Terapeutyczna maskotka obciążeniowa Lis Mięcimir:

Wspiera proces integracji sensorycznej dziecka:

 • Stymuluje korelację wzrokowo-dotykowo-słuchową dzięki specjalnie dobranym elementom aktywizującym poszczególne wrażenia zmysłowe. Odpowiednio dobrane faktury tkanin, grubość haftów oraz ukryta w nodze maskotki pastylka rozwija zmysł dotyku. Kontrasty na brzuszku oraz nogach Lisa Mięcimira stymulują zmysł wzroku do intensywnej percepcji, natomiast łagodnie przeplatające się barwy na głowie maskotki relaksują gałkę oczną dziecka. Słuch pobudzany jest dwuwymiarowo poprzez szeleszczące elementy wszyte w pyszczek i ogon Dzielniaka oraz poprzez dźwięki granulatu podczas sensorycznych zabaw manipulacyjnych.  
 • Doskonali intuicyjną obserwację emocji oddechu dzięki opisanym w broszurze ćwiczeniom oddechowym oraz ułożeniu zabawki na brzuszku dziecka.

Zachęca do zabawy manipulacyjnej wspierając terapię ręki i rozwijając motorykę małą:

 • Ukryta w łapce pastylka sensoryczna umożliwia wzmacnianie czucia dotyku oraz pracę z naciskiem i motoryką palców ręki dziecka poprzez manipulacje i przesuwanie jej wzdłuż łapki Lisa.  
 • Klepsydrowy kształt Lisa Mięcimira pozwala na przesypywanie granulatu sensorycznego z główki do brzuszka. Ćwiczenie to rozwija motorykę małą dziecka, poprawia płynność i precyzję ruchów ręki, usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija zdolności manipulacyjne dłoni dziecka oraz odpręża i pozwala skupić uwagę na wykonywanej czynności.
 • Maskotka posiada wszyte z tyłu trzy bawełniane szlufki, w które dziecko może włożyć palce, gimnastykując rękę. Szlufki umożliwiają stabilne zanurzanie palców w granulacie wypełniającym maskotkę, co sprzyja ćwiczeniu precyzyjnego i poprawnego ruchu ręki i przede wszystkim palców. Umieszczona na łapce pętelka sprzyja ćwiczeniu mobilności dłoni podczas rozwiązywania i supełkowania ogonka maskotki. Szlufki są także doskonałym miejscem do wpychania łapek, nóżek oraz ogonka zabawki.
 • Długie i puste w środku łapki i nogi Dzielniaka oraz umieszczona z tyłu szlufki na palce dziecka wspierają rozwój motoryki małej dzięki możliwości dowolnego przewiązywania, supełkowania, chowania oraz przeplatania poszczególnych elementów. 

Obniża napięcia emocjonalne i sprzyja redukcji stresu w życiu codziennym:

 • Efektem ćwiczeń oddechowym z Lisem Mięcimirem jest zwrócenie uwagi dziecka na jego naturalny oddech, zrozumienie i interpretacja tempa wdechu i wydechu oraz przypisanie emocji, która ten konkretny rytm oddychania wyzwala. Skupienie uwagi na procesie oddychania  pozwala dziecku oswoić stres i wyprowadzić organizm efektywniej z sytuacji niekomfortowej.  
 • Maskotka, dzięki ćwiczeniom z emocjami oddechu, pomaga obniżyć napięcia emocjonalne oraz zredukować stres w życiu codziennym.
 • Lis Mięcimir pomaga także podczas zmagania się z chorobą lokomocyjną, wspiera dziecko podczas wizyty w gabinecie lekarskim, zabiegowym czy stomatologicznym.
 • Jest doskonałym kompanem przy odrabianiu wszelkiego rodzaju zadań szkolnych i przedszkolnych, które wymagają uziemienia i pozostania w jednym miejscu oraz skupienia uwagi na wykonywanej czynności. 

Gimnastykuje ciało i odpręża mięśnie:

 • Umieszczony zgodnie z instrukcją na ulotce Lis Mięcimir umożliwia rozluźnienie tylnej taśmy dziecka w obszarze pod kolanami oraz w okolicach szyi i potylicy. Masaż maskotką sprzyja zmniejszeniu napięcia mięśni i tkanek oraz ogólnej relaksacji organizmu.

Pakiet sensoryczno - uważnościowy to gwarancja najwyższej jakości wykonania oraz bezpiecznej zabawy Twojego dziecka

Bezpieczne wnętrze• Maskotka wypełniona została granulatem szklanym wykorzystywanym w obciążeniowych produktach sensorycznych, który posiada Atest Higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia. Oznacza to, że sensoryczne wnętrze Dzielniaka jest całkowicie bezpieczne dla dziecka: antyalergiczne, bezwonne, antystatyczne oraz przyjazne dla środowiska naturalnego. Granulat jest plastyczny w dotyku. Doskonale sprawdza się w masażu relaksującym tylną taśmę powięziową oraz ćwiczeniach motoryki małej. Przyjemny szum granulatu, podczas zanurzania palców w maskotce, działa uspokajająco i relaksująco. Koi napięcia mięśni i odpręża umysł. 

Certyfikowane materiały -• Lis Mięcimir został wykonany w całości z miękkich i miłych w dotyku materiałów minky oraz velvet, które posiadają certyfikaty “Bezpieczny dla Dziecka” oraz Oeko - Tex. Dzięki temu masz pewność, że dziecko dotyka, przytula, tarmosi i manipuluje zabawką, która jest wolna od jakichkolwiek szkodliwych substancji. 

Myśląca Książeczka „Kot Platon i Zagadka Dzielności”:

Buduje opartą na bezpieczeństwie i zaufaniu relację z dzieckiem:

 • Dzięki zawartej w broszurze instrukcji świadomego czytania, stymuluje kreatywność, swobodę oraz inicjatywę w wykonywaniu codziennych zadań.
 • Pomaga w nazywaniu i radzeniu sobie z trudnymi uczuciami i emocjami.
 • Uczy rozumienia oraz komunikowania własnych potrzeb oraz możliwości.
 • Przenosi mindfulness do czynności w codziennym funkcjonowaniu przedszkolnym oraz szkolnym.

 

DIAGNOSTYKA I TERAPIA SI 

Pakiet sensoryczno-uważnościowy, składający się z maskotki Dzielniaka Lisa Mięcimira oraz Myślącej Książeczki “Kot Platon i Zagadka Dzielności” jest także propozycją dla gabinetów SI, gabinetów terapeutycznych oraz ośrodków i placówek nakierowanych na rozwój dziecka pod względem sensoryczno-uważnościowym. Rozmowa i budowanie relacji z dzieckiem podczas opowiadania o przygodach Kota Platona przyczynia się do budowania relacji uważności na potrzeby dziecka oraz sprzyja poznawaniu jego mocnych stron i ograniczeń. Pomaga także w odkrywaniu wewnętrznego świata dziecka pod bezpiecznym płaszczem bohaterów książki. Z kolei maskotka terapeutyczna Dzielniaka Mięcimira wzmacnia odczuwanie oddechu, rozluźnia tylną powięź na stopie dziecka oraz pracuje nad głębokim czuciem rytmu wdechu i wydechu.


DODATKOWE INFORMACJE O MASKOTCE

Wymiary: 18cm x 26cm
Waga: 0,5 kg
Materiały: Poliester 100%, Bawełna 100%
Wypełnienie: Granulat szklany z atestem PZH
Wiek: 3+

Dbając o zdrowie dziecka utrzymuj zabawkę w czystości. Przed pierwszym użyciem należy Dzielniaka dokładnie wyprać ręcznie z dodatkiem delikatnego środka piorącego przeznaczonego dla ubrań dziecięcych lub do prania zabawek. Suszyć rozłożone na płasko. Nie chlorować, nie wirować, nie prasować.

OSTRZEŻENIE: Zagrożenie zadławieniem. Małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci poniżej 3 lat. Zalecana obecność osoby dorosłej podczas zabawy dziecka z maskotką. 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl