Nagroda dla Kota Platona
Nagroda dla Kota Platona

Ogromnie się cieszę, że pakiet "Kot Platon" został zaproszony do wzięcia udziału w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka i dzięki Nagrodzie Głównej może pochwalić się tak pięknym i wartościowym debiutem w świecie zabawek sensorycznych.

Wygrana jest na pewno uskrzydlająca. Daje ogromne i namacalne poczucie wartości pracy włożonej w powstanie pakietów i przekonanie, że Pedagogeeks jest na właściwej drodze. 

Kot Platon w duchu oddechowej uważności reprezentuje cele, wartości i serce wszystkich pakietów uważnościowych, które krok po kroku wspierają rozwój dziecka z każdym jego wdechem i wydechem. Wszystko po to, aby zatrzymać się w chwili "tu i teraz" i zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem, umysłem i jego emocjami.

Dzisiejsza rzeczywistość bombarduje dzieci niezliczoną ilością bodźców zewnętrznych. Czasami mam wrażenie, że umysły są jak zatłoczone autostrady, po których napływające z zewnątrz informacje poruszają się z zawrotną prędkością. Ta szybkość może być przytłaczająca i dezorientująca. Dlatego tak ważne jest, aby na chwilę zatrzymać się i na spokojnie przetworzyć pochwycone informacje, po to by je zrozumieć i umiejętnie zastosować w życiu z korzyścią dla naszego rozwoju.

Stąd wszechobecny w każdym z pakietów zalążek mindfullness, dzięki któremu dzieci mogą nauczyć swoje umysły, w jaki sposób podejść do przeładowania psychofizycznego w sposób metodyczny, skupiając się na chwili bieżącej "tu i teraz". To krótkie zatrzymanie się pozwala poznać siebie, swój wewnętrzny świat oraz zaobserwować i zinterpretowac sygnały, jakie daje nam ciało oraz nasze emocje.

Misją Pedagogeeks jest tworzenie produktów kompaktowych, dających dzieciom narzędzia pomagające wykorzystać drzemiący w nich samych potencjał i moc radzenia sobie z otaczającym światem zewnętrznym, definiowania uczuć i emocji pojawiających się podczas jego poznawania oraz odnalezienia w tym wszystkim siebie samego i nie pogubienia się ze sobą po drodze. 

Wszystkim tym, co wiąże ze sobą w jedną całość Maskotkę Sensorycznego Dzielniaka, Broszurę z ćwiczeniami oraz Myślącą Książeczkę jest oddech i jego emocje - klucz do uważności na siebie, swoje potrzeby oraz niesamowity dekoder otaczającej rzeczywistości oraz bodźców nadchodzących do naszego wewnętrznego świata. Pakiety nie są rodzajem szczególnej terapii. Ich celem jest podkreślenie wagi całościowego dobrego samopoczucia psychofizycznego dziecka oraz zaproszenie do eksperymentowania z uważnością poprzez zabawy sensoryczne i ćwiczenia oddechowe.

 Pakiety uważnościowe krok za krokiem wprowadzają dzieci w świat świadomego przeżywania oraz obserwowania rzeczywistości, których efektem jest intuicyjne uchwycenie harmonijnej zależności pomiędzy światem zewnętrznym a ich wewnętrzną, pełną emocji rzeczywistością.

Zapraszam do zapoznania się nie tylko z Kotem Platonem, ale także z pozostałymi pakietami. Każdy z Dzielniaków ma do zaoferowania swój niepowtarzalny talent w budowaniu uważnej codzienności na siebie, swoje ciało oraz pomaga w reagowaniu na sygnały docierające z otaczającego świata. 

Niech Uważność będzie z Wami,

Dorota Tomaszewska

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl